Dzień dobry! Nazywam się Eliza Czyżewska. Jestem psychologiem, psychologiem sportu, TRE® Providerem, a także trenerką Technik EFT.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Stowarzyszenia TRE®. Współpracuję z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu psychologii i psychologii sportu.

Obszary mojej działalności:

 • praca z nadmiernym stresem i lękami
 • praca z trudnymi wydarzeniami życiowymi
 • EFT i Cellular EFT (Emotional Freedom Techniques)
 • TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises)
 • psychologia sportu
 • trening mentalny/psychoedukacja

Wybrane kursy i szkolenia:

Psychologia: specjalizacja Stosowana Psychologia Społeczna

Psychologia sportu: studia podyplomowe.

EFT:

 • Szkolenie trenerskie EFT i Cellular EFT.

TRE®:

 • Certyfikowane szkolenie TRE® z Joanną Wołoszczuk, trenerem TRE® w Polsce.
 • The Art od TRE®. Zaawansowana Superwizja TRE® z twórcą metody – Davidem Berceli.
 • Praca z traumą u dzieci w różnym wieku. Zaawansowana Superwizja TRE® z Melanie Salmon.
 • Rezyliencja – superwizja Szkoleniowa TRE® z Joanną Wołoszczuk, trenerem TRE® w Polsce.

Mindfulness:

 • Kurs MBSR – Mindfulness Based Stres Reduction.
 • Kurs MBCL – Mindfulness Based Living Course.

Zarządzanie projektami i zasobami ludzkimi.

 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi – certyfikowany kurs.
 • Budowanie zespołu, zarządzanie zespołem oraz doskonalenia kompetencji przywódczych w kierowaniu zespołem.
 • Zarządzanie projektami.

Dodatkowe kursy i szkolenia:

 • Kurs Psychologii Ajurwedyjskiej.
 • „5 praw natury” – szkolenie z medycyny germańskiej – poziom I.
 • „Odzyskaj ciało” – szkolenie oparte o pracę Metodą Lowena.
 • „Mała posiadłość” – szkolenie pracy metodą organizowane przez Fundację Numen.

 PSYCHOLOGIA

Bardzo wierzę, że każdy z nas składa się z elementu cielesnego, emocjonalnego i duchowego. Dlatego też na każdy element życia czy trudność, której doświadczamy patrzę holistycznie, łącząc wiedzę i doświadczenie z wielu obszarów. Od wielu lat zgłębiam wiedzę dotyczącą radzenia sobie z nadmiernym stresem, lękami i traumą.

Do swojej pracy włączam techniki oddechowe, uważność, metodę EFT, i TRE® – ćwiczenia uwalniające traumę, stres i napięcia zatrzymane w ciele, które znajdują swoje zastosowanie w wielu obszarach pracy psychologicznej.

Prowadzę także trening mentalny, w którego skład wchodzą takie elementy jak: budowanie poczucia własnej wartości, pewność siebie, koncentracja, radzenie sobie ze stresem, wyznaczanie celów czy motywacja.

Prowadzę szkolenia, zajęcia i wykłady z zakresu psychologii, psychologii sportu, radzenia sobie z nadmiernym stresem i wsparcia psychologicznego.

HUMAN RESOURCES

Przez siedem lat współpracowałam i zdobywałam wiedzę w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

W ramach mojej pracy odpowiadałam za obszary:

 • employer brandingu: monitorowanie poziomu satysfakcji współpracowników, usprawnianie procesów komunikacji wewnętrznej, onboarding, udział w projektach skierowanych do studentów, wdrażanie polityki firmy odpowiedzialnej społecznie, organizacja wydarzeń firmowych.
 • zarządzania kompetencjami: opracowanie i przeprowadzanie procesu okresowej oceny pracowników, zarządzanie bazą kompetencji, bazą CV współpracowników, a także bazą szkoleń.
 • rekrutacji i szkoleń.

Współpracowałam i współtworzyłam wiodące portale wiedzy o HR: HRstandard i osobyzasoby.pl. Miejsca wymiany wiedzy, dobrych praktyk i doświadczenia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

EVENT MANAGEMENT

Bazując na wiedzy z zakresu zarządzania zasobami i organizacji wydarzeń firmowych w 2012 roku dołączyłam do zespołu Agencji Power. Zainteresowane związane ze sportem, podróżą i sztuką przetrwania sprawił, że rozwinęłam umiejętności w zakresie organizacji tego typu wydarzeń. Od 2013 roku współtworzę Biegi w Szczawnicy, jeden z największych i najbardziej popularnych festiwali biegów górskich w Polsce.

Przez kilka lat współpracowałam ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej wspierając je w realizacji projektów z zakresu edukacji: Studium Event Management, konferencji Event Biznes (do 2017 roku). Prowadzę zajęcia i wykłady z zakresu radzenia sobie ze stresem w zawodzie event managera i interwencji kryzysowej na eventach.

PODRÓŻE

Moje życie jest największą przygodą. Wiele lat temu zaczęłyśmy z siostrą podróżować rowerami, była to wtedy najprostsza i najbardziej dostępna opcja odkrywania świata. Od tamtej pory rowerem, pieszo, konno, samochodem czy na żaglach docierałam do miejsc, o których wcześniej nawet nie marzyłam. Podróże pokazały mi, że życie to coś więcej niż pośpiech, wielogodzinna praca i codzienna gonitwa. Brałam udział i współtworzyłam niezwykłe projekty podróżnicze: „Afryka Nowaka” i „Rolling – wyprawa na Zwrotnik Raka”, a po siedmiu latach także „Rolling2Zwrotnik” dla Rak’n’Roll’a.

Współtworzę Strefę Przygód.

Przez 7 lat wspierałam Fundację Rak’n’Roll. Wygraj Życie! w realizacji sportowo-terapeutycznego projektu Rolling. Jego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, podróżowania i pokonywania własnych ograniczeń, jako motywacji do walki z rakiem i powrotu do normalnego życia po chorobie.

SPORT

Moja przygoda ze sportem zaczęła się od piłki ręcznej. Miałam wtedy 12 lat i poczucie, że dokonam w sporcie rzeczy wielkich. Po kilku latach treningów zmieniłam jednak cele, ale sport pozostał ze mną na zawsze. Kocham jazdę na rowerze i góry, zawsze, i w każdym wydaniu. Zdarza mi się biegać, żeglować, jeździć konno, wspinać czy biegać na orientację. Zimą zdecydowanie wybieram biegówki. Od kilku lat regularnie uprawiam jogę, która pomaga mi znaleźć dystans, równowagę i spokój. Z ogromną ciekawością próbuję nowych aktywności, doskonalę się w sportach i umiejętnościach, które sprawiają mi frajdę i sprawdzam, gdzie mogę przesunąć moją granicę.

Sport nauczył mnie czym jest samodyscyplina i determinacja w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pokazał mi, że zawsze trzeba walczyć do końca i koncentrować się tylko na rzeczach, na które mamy wpływ. Nauczył moje ciało czym jest wysiłek, ból i przebywanie poza strefą komfortu. Nauczył mnie odpuszczania, planowania i stawiania realnych celów. Nauczył mnie też szacunku do ciała i tego jak ważny jest odpoczynek i regeneracja.

RATOWNICTWO I PRZETRWANIE

Sposób jaki wybrałam na życie, nierozerwalnie powiązał mnie ze sztuką przetrwania i ratownictwem. Miałam ogromną przyjemność i zaszczyt uczyć się od najlepszych, a wiedza, którą zdobyłam pomaga mi w życiu codziennym, podróżach, sporcie i w pracy. Szkolę się, ćwiczę i na bieżąco weryfikuję moje praktyczne umiejętności.

Prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady z zakresu radzenia sobie z nadmiernym stresem, traumy i wsparcia poszkodowanych.